Letenky z Prahy do Nepálu za 9162 Kč

Letenky z Prahy do Nepálu (Káthmándú) za 9162 Kč
(Last Updated On: 26.9.2018)

Tento tip na cenově výhodnou letenku se bude určitě líbit zarytým cestovatelům, kteří mají rádi opravdu exotické destinace. Nepál jakožto země velehor je určitě zajímavým lákadlem. A nutno říci, že ne tak nedostupným. S leteckou společností Air Arabia se v určitých termínech dostanete za zpáteční let na cenu pod 10.000 Kč. Nepál je úžasná země, bohatá na kulturu, tradice a ikonické hory v čele s největší horou světa, kterou je Mount Everest a dále Lhoce, Annapurnou či Makalu. Let je s jedním přestupem ve Spojených arabských emirátech, při cestě tam s delší dobou čekání cca 10 hodin. Tuto pauzu můžete využít ke krátké prohlídce města Šardžá, třetí největší město emirátů. Po mezipřistání pokračujete dále až do hlavního města Nepálu Káthmándú. Výhodné letenky hledejte v termínech únor až červen 2019.

Roční teploty jsou v Nepálu spíše vysoké, od dubna do října ke 30 stupňům, v nejchladnějších měsících teploty nejdou pod 15 stupňů. Pochopitelně v horských oblastech je nutné počítat v výrazně nižšími teplotami. Níže graf průměrných ročních teplot v hlavním městě Káthmándú.

Průměrné roční teploty Nepál

Co se týká aktivit jsou na prvním místě rozhodně outdoorové jako je kempování a turistika v horských oblastech. K tomuto účelu se vyplatí využít služby místních průvodců či horolezeckých týmů. Oblast bohatá na velehory se zasněženými vrcholky, jezera a horské pastviny vás dozajista uchvátí. Ze zajímavých míst určitě nevynechte kulovou stúpu Boudhanath (buddhistická stavba) s okolními uličkami plnými tradičních obchůdků a služeb. Další ikonické místo je náměstí Durbar, centrum náboženství a historie plné památek, tradiční architektury a jedno z nejoblíbenějších míst světového dědictví UNESCO. Úžasná podívaná na vás čeká v národních parcích plných exotických, chráněných zvířat, nejznámější jsou parky Chitwan a Sagarmatha.

Příklady rezervací

Letenky z Prahy do Nepálu za 9162 Kč

Letenky z Prahy do Nepálu za 9162 Kč

Shrnutí

  • přepravce: Air Arabia
  • odkud: Praha
  • kam: Nepál, Káthmándú
  • přestup: Přestup – Šardžá (Spojené arabské emiráty)
  • návrat: Praha
  • termín: Únor až červen 2019

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Sledujte náš Facebook

Facebook Pagelike Widget