Levné letenky Keňa – fantastická cena pod 9.000 Kč !

Levné letenky Keňa - fantastická cena pod 9.000 Kč !
Levné letenky Keňa - fantastická cena pod 9.000 Kč !
(Last Updated On: 8.11.2018)

Tentokrát pro vás máte doslova „tajný“ tip na zpáteční lety do vysněné Keni (Mombasa) za cenu, která vyjde pod 9.000 Kč ! Letenky do této destinace běžně stojí 30.000 Kč, pokud si však let šikovně namixujete dostanete se na třetinu ceny, máte tak možnost navštívit místa, o kterých se mnohých celý život sní. Pojďme si tedy rozebrat jak na to.

Je to relativně jednoduché. Váš let se bude skládat ze dvou částí. První let Praha – Brusel, druhý let Brusel – Mombasa (Keňa). V případě prvního letu využijete letenky od společnosti Ryanair, která léta do Bruselu z Prahy každý den a ceny zpátečních letenek se pohybují od 500-1000 korun. Druhý let z Bruselu do Mombasy vychází nejvýhodněji přes společnost Tuifly.be s cenou kolem 8.000 Kč.

Upozorňujeme, že Ryanair nelétá přímo do Bruselu, ale na letiště v Charleroi (okolí Bruselu) vzdáleném od města cca 50km. Je tedy nutné se z letiště přesunout s využitím autobusové dopravy či vlakem. Stejně tak je nutné cestovat z Bruselu zpět. Zastávky autobusu jsou přímo na letištích, jezdí v rozmezí 1 hodiny.

U těchto letenek je nutné si vše dobře naplánovat a spočítat návaznosti jednotlivých letů. Výsledkem jsou ale super levné letenky do vzdálené a exotické Afriky.

Mombasa je druhé největší město v Keni ležící na břehu Indického oceánu.

Jedno z nejvíce navštěvovaných míst je pevnost Fort Jesus, tu nechal postavit král Filip I. Portugalský, tehdejší vládce sjednoceného portugalského a španělského království, na ochranu starého města. Při pohledu ze vzduchu má tvar člověka a bylo jí dáno jméno Jesus. Dále je nutné vidět tzv. staré město, jedná se o tradiční část města nacházející se na jihovýchodní straně ostrova Mombasa. Další zajímavé místo ulice Moi Avenue, ta je známá pro dva páry obřích hliníkových kly slonů, které protínají dvojí vozovku. Pochopitelně nesmíte opomenout nejznámější národní park v Mombase Haller Park, kde vás uchvátí typicky africká fauna a flóra. Také navštivte známé krokodýlí městečko Mamba Village, nebo centrum tradičních umění Bombolulu Workshop. Dalším úžasným zážitkem je návštěva přírodní rezervace Nguuni Nature Sanctuary, ta je domovem pštrosů, antilop, přímorožců, vodušek, žirafy, velbloudů a dalších exotických zvířat. A to nejlepší nakonec. Někteří cestovatelé tvrdí, že Mombasa má vůbec nejexotičtější a nekrásnější pláže na světě. Najdete zde Mombasa Marine National Park & Reserve s možností šnorchlování, vodních sportů a dalších aktivit. Mezi nejvyhlášenější pláže patří Diani Beach, Nyali Beach, Bamburi Beach, Shanzu Beach, Tiwi Beach, nebo Copacabana Beach, Mtwapa.

Příklady rezervací

Jak již bylo uvedeno výše let je nutné poskládat z letu Praha – Brusel a Brusel – Mombasa. První let zajišťuje každodenně Ryanair, druhý let je nutné dohledat ve výhodném termínu s tím, že nejlépe vycházejí lety přes leteckou společnost Jetairfly (lze objednat přes Tuifly.be). Náš příklad je pro termín Brusel – Mombasa 16.11.2018 – 30.11.2018 (15-ti denní pobyt). Další výhodné termíny s cenou letu pod 9.000 Kč:

  • 09.11.2018 – 23.11.2018
  • 30.11.2018 – 14.12.2018
  • 23.11.2018 – 07.12.2018
  • 07.12.2018 – 21.12.2018

Levné letenky Keňa - příklad zde

Levné letenky Keňa - fantastická cena pod 9.000 Kč !
Levné letenky Keňa – fantastická cena pod 9.000 Kč !

Shrnutí

  • přepravce: TUI Fly
  • odkud: Praha
  • kam: Mombasa (Keňa)
  • přestup: Přestup, Brusel (Belgie), Zanzibar
  • návrat: Praha
  • termín: listopad 2018 – prosinec 2018

Počasí Keňa

Asi vás nepřekvapí, že v Keni jsou po celý rok vysoké teploty, jedná se o tropickou destinaci s teplotami od 25 do 40 stupňů. Během roku se obvykle teploty pohybují okolo 30 stupňů.

Fotogalerie Keňa

Mapa Keňa

Štítky

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /var/www5/p5942/cestujeme.cz/web/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 34

Sledujte náš Facebook

Facebook Pagelike Widget