Ryanair zavazadla – maximální rozměry a počty

Ryanair zavazadla - maximální rozměry a počty
(Last Updated On: 19.10.2018)

Zde uvádíme nejnovější podmínky pro rozměry a počty zavazadel při cestování s leteckou společností Ryanair. Jde o podmínky platné od 1.listopadu 2018.

Standardní letenka (Non-priority, základní cena letenky)

Jedná se o nejlevnější variantu letu bez příplatku, kterou Ryanair nazývá „Standardní cestovné“ nebo také letenka „Bez prémiového nástupu“. U této letenky je možné si na palubu vzít sebou pouze jedno malé zavazadlo o rozměru maximálně 40x20x25 cm a hmotnosti do 10 kg. Může se jednat například a kabelku, tašku či menší batoh, nebo kufřík. Názorný příklad uvádíme níže na obrázku.

Maximální rozměry příručního zavazadla
Maximální rozměry příručního zavazadla

Pokud bude vaše zavazadlo větší, musíte jej nechat odbavit na přepážce a zaplatit poplatek cca 200 kč. Toto zavazadlo bude bráno jako „odbavené“ a bude přepravováno v zavazadlovém prostoru, nikoliv s vámi na palubě.

Na letišti jsou k dispozici takzvané kontrolní koše, klece pro měření příručních zavazadel (baggage sizer), které má však Ryanair o trochu větší. Konkrétně 42x20x30 cm. Dá se tedy říci, že pokud bude vaše zavazadlo větší než jsou maximální rozměry, přesto se může do koše vejít a projít na palubu. Na toto však nelze spoléhat. Níže uvádíme názorný obrázek kontrolní klece pro měření zavazadel.

Klec pro měření zavazadel Ryanair
Klec pro měření zavazadel Ryanair

Letenka s přednostním nástupem (varianta Plus, Flexi plus)

Jedná se o dražší letenku, Ryanair má při výběru letu možnost zvolit nadstandardní tarif Plus, nebo Flexi Plus. Zde máte možnost přednostního nástupu do letadla, výběru sedadla a také možnost mít sebou více zavazadel. Konkrétně malé zavazadlo stejných rozměrů jako v případě standardní letenky tedy 40x20x25 cm a navíc další větší zavazadlo o rozměru 55x40x20 cm. Tyto zavazadla nesmí vážit více jak 10kg. Nutno poznamenat, že u těchto tarifů je cena letenky výrazně vyšší než u standardní varianty.

Štítky

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Sledujte náš Facebook

Facebook Pagelike Widget