WizzAir zavazadla – maximální rozměry a počty

WizzAir zavazadla – maximální rozměry a počty
WizzAir zavazadla – maximální rozměry a počty
(Last Updated On: 19.10.2018)

Zde uvádíme podmínky pro zavazadla společnosti WizzAir, které platí od 1.listopadu 2018. Jedná se o nejnovější aktualizaci těchto podmínek.

Základní letenka (Basic – cestování na lehko)

V ceně základní letenky je od 1.listopadu 2018 pouze jedno příruční zavazadlo. Oproti minulosti, kdy jste mohli mít na palubě i další palubní zavazadlo nyní nově WizzAir umožňuje mít pouze jednu kabelku, malou tašku či batoh. Toto malé příruční zavazadlo musí mít maximální rozměry 40 x 30x 20 cm a hmotnost maximálně 10kg. Zavazadlo musí být umístěno pod sedadlo a musí se pod něj vejít. Níže na obrázku je znázorněn příklad malého příručního zavazadla, které je zdarma v ceně základní letenky.

Maximální rozměry příručního zavazadla

Pokud bude vaše zavazadlo větší, musíte jej nechat odbavit na přepážce a zaplatit poplatek navíc.

Toto zavazadlo bude bráno jako „odbavené“ a bude přepravováno v zavazadlovém prostoru, nikoliv s vámi na palubě. Odbavené zavazadlo může mít maximální rozměry šířka: 149 cm, výška: 119 cm, délka: 171 cm a hmotnost 10kg, 20kg, nebo 32kg. Příplatek za odbavené zavazadlo se potom liší na základě jeho hmotnosti viz názorný příklad na obrázku:

Odbavené zavazadlo wizzair

Letenky WIZZ GO nebo WIZZ Plus

U těchto typů letenek, u kterých je cena výrazně vyšší než u základních „Basic“, můžete mít na palubě vedle příručního zavazadla také jedno palubní zavazadlo. Tedy celkem dvě zavazadla. Palubním zavazadlem je myšlen menší kufřík na kolečkách o maximálním rozměru 55 x 40 x 23 cm (hmotnost není omezena). Dále je v ceně i odbavené zavazadlo v případě tarifu WIZZ GO do hmotnosti 20kg, v případě tarifu WIZZ Plus do 32kg.

Níže si můžete prohlédnout obrázek, na kterém je přehledně znázorněno jaké typy zavazadel a dalších služeb jsou zahrnuty v ceně jednotlivých tarifů společnosti WizzAir. Toto schéma platí od 1.listopadu 2018.

Zavazadla Wizzair

Externí zdroje informací

Další informace najdete na přímo stránkách WizzAir zavazadla.

Také by vás mohlo zajímat prezentační video níže od společnosti WizzAir týkající se nové politiky zavazadel:

Štítky

Přidat komentář

Klikněte zde pro přidání komentáře

Sledujte náš Facebook

Facebook Pagelike Widget